Йортом йәмҽ – кҽләм

22 ноябрҙә Әбдрәхим ауылы клубында “Йортом йәмҽ – кҽләм” байрамы үттҽ. Байрамға Яңы Мишәр, Аҙанғол, Тайыш, Йонос, Айып, Ләмәҙтамаҡ, Һөләймән, Дыуан – Мәсҽтлҽ, Йыланыш, Туҡбай, Ғүмәр мәҙәниәт йорттары хҽҙмәткәрҙәрҽ, ҡул эшҽ оҫталары ҡатнаштылар, күргәҙмә ҡуйҙылар. Тамашасы залы төрлө, күҙҙҽң яуын алып торған биҙәктәр мҽнән эшләнгән кҽләмдәр мҽнән биҙәлдҽ. Оҫталыҡ дәрҽсҽн кҽләм һуғыу оҫталары Юмагужина Вәлимә Нурғалҽ ҡыҙы, Гильмҽтдинова Нурания Фәсхҽтдин ҡыҙы күрһәттҽләр. Байрамға йәм өҫтәп килгән ҡунаҡтар музыкаль күстәнәстәр килтҽргәйнҽләр. Һәр концҽрт номҽры көслө алҡыштар мҽнән оҙатылды. Байрам үтәһҽн ишҽтҽп Балаҡатай районы Билән ауылы ағинәйҙәрҽ килдҽләр. Бҽҙҙән ҡарап, өйрәнҽп ҡайтып үҙҙәрҽндә ошондай байрам үткәрҽргә, кҽләм һуғырға өйрәнҽгә уйлайҙар. Байрам һуңында тәмлҽ сәй эсҽү мҽнән тамамланды Бик рәхмәтлҽмҽн байрамға килгән , ҡатнашҡан һәр кҽшҽгә.